Kedi Pansiyonu ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi pansiyonu kedi sahiplerinin en zorlandığı konulardan biridir belki de. Herkes gibi kedisi olanların da tatile ihtiyacı var elbette, değil mi??? Kimi zaman tatil, kimi zaman başka işlerimiz için bir süreliğine kedilerimizde uzak kalmak zorunda kalabiliriz.

Peki böyle durumlarda ne mi yapmalıyız?

Kedi Sahiplenmek İstiyor; Ama Sık mı Seyahat Ediyorsunuz?
Kediler evlerine çok bağlı hayvanlardır. Eğer yokluğunuz 3-4 günü geçmeyecekse kedilerinizi evinizde bırakabilirsiniz. Tabi her gün birinin kontrol etmesi şartı ile. Kediniz yavru ise asla evde bırakmamanızı tavsiye ederim. Çünkü her an bir yaramazlık yapıp başlarına bela açabilirler. Kediniz yavruysa ya da evden uzak kalacağınız süre uzun ise en güzeli; onları güvenle bırakabileceğiniz bir “kedi pansiyonu” aramanız aslında.

Kedi Pansiyonu ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kedi pansiyonu konusunda dikkat etmeniz gereken püf noktalar da var elbette. Hem sizin kediniz hem de diğer kediler mutlaka aşılı olmalıdırlar. Bir çok kedinin bir arada kaldığı pansiyonlar, hem hastalık açısından risklidir hem de kediler arasında anlaşmazlık çıkabilir ve yaralanmalar olabilir. Kedi pansiyonlarında kısırlaştırılmamış dişi ve erkek kedilerin bir arada tutulmasından kaynaklanan istenmeyen gebelikler bile olabiliyor malesef. Aslında en ideali kedilerin ayrı ayrı bölmelerde tutulduğu 7/24 gözetim altındaki “ kedi pansiyon ”ları. Kediler her ortama ve duruma kolay adapte olabildiklerinden 3-4 gün içinde pansiyona da adapte olacaklardır.

Kedinizin sağlık sorunu varsa mutlaka veteriner hekim kontrolündeki bir kedi pansiyonuna bırakınız.

Klinik Ziyaret Saatlerimiz

Vetdeniz Veteriner Kliniği7/24 Hizmet Vermektedir.Acil Yardım Talepleriniz İçin lütfen arayınız: 0538 898 1801

İletişim

Veteriner Kliniği Telefonu: 0212 787 1801Veteriner Hekim Whatsapp:0538 898 1801Adres: Pınartepe Mahallesi, Avrupa Cd. No:59/m, 34500 Büyükçekmece/İstanbulYol Tarifi Al